Pārslēdzēji/Ieslēdzēji
A~6812000
Pārslēdzēji un ieslēdzēji automašīnā
Šajā mūsu veikala sadaļā esam sagatavojuši Tev automobiļu slēdžus, kombinētos pārslēgus, atpakaļgaitas lukturu slēdžus, bremžu gaismas slēdžus, kā arī citus komponentus, kas noderēs, lai novērstu bojājumus, kas saistīti ar automašīnas slēdžiem un pārslēgiem. Ienāc tālāk un pārliecinies, cik daudz dažādu produktu atradīsi šajā kategorijā. Esam pārliecināti, ka risinājums, ko meklē, ir rokas stiepiena attālumā.
Pārslēdzēji un ieslēdzēji automašīnā – kas jāzina?
Automobiļi ir pilni ar visdažādākajiem slēdžiem un pārslēgiem, un patiesībā nav iespējams precīzi pateikt, cik šādu elementu ir vienā transportlīdzeklī. Tas atkarīgs no aprīkojuma daudzuma un izmantoto funkciju veidiem.
Lai gan katrā automašīnā atradīsi virzienrādītāju un citu gaismu slēdžus un pārslēgus, tomēr, papildus kopīgajām īpašībām, ir arī daudz atšķirību, kas ietekmē šo komponentu skaitu. Jāņem vērā arī tas, ka pārslēdzējiem un ieslēdzējiem automašīnā ir ierobežots kalpošanas laiks. Parasti tas tiek mērīts ar darbības ciklu skaitu. Mūsu veikalā atradīsi plašu šo elementu klāstu, kas palīdzēs remontēt bojātās daļas.
Mūsdienu automobiļos visbiežāk tiek izmantoti taustiņu pārslēgi. Lielākā daļa no tiem ir aprīkoti ar priekšējo virsmu, uz kuras attēlots pārslēga funkcijas simbols. Dažos gadījumos simbols iedegas, kad pārslēgs tiek aktivizēts.
Pastāv arī push-push tipa pārslēgi, kas darbojas ar nelielas sviras palīdzību, rotācijas slēdži (ar 3 vai 4 pozīcijām) un svira pārslēgi. Tie parasti tiek uzstādīti pie stūres kolonnas un kalpo virzienrādītāju vai vējstikla tīrītāju vadībai. Šie ir nedaudz sarežģītāki tehniskie risinājumi.
Automobiļu slēdži – raksturojums
Runājot par izturību, automobiļu slēdži parasti ir paredzēti apmēram 10 tūkstošiem darbības ciklu. Papildus mehāniskajai izturībai svarīgs ir arī temperatūras diapazons, kurā katrs automašīnas slēdzis darbojas. Visbiežāk šis diapazons ir no -25 līdz 85 °C.
Smagajām automašīnām slēdžu ciklu skaits ir daudz lielāks, jo tie darbojas skarbākos apstākļos. Automašīnas slēdzis šajos gadījumos ir paredzēts līdz pat 300 tūkstošiem darbības ciklu. Neatkarīgi no tā, vai Tev nepieciešami pārslēdzēji un ieslēdzēji vieglajai vai kravas automašīnai, katram no tiem ir savs kalpošanas laiks, pēc kura tie būtu jāpārbauda vai jāmaina.
Pārslēdzēju un ieslēdzēju iespējamie bojājumi
Bojājumus, kas var rasties automobiļu pārslēdzējiem un ieslēdzējiem, var iedalīt divās kategorijās. Pirmā – mehāniski bojājumi, piemēram, salauzta virzienrādītāja vai tīrītāja svira. Otrā – elektriskas problēmas vai temperatūras radīti bojājumi. Pārāk augsta temperatūra pie kontaktpunktiem var izkausēt plastmasas elementus. Ignorējot šādu problēmu, iespējams, zudīs strāvas padeve un dažādu sistēmu funkcionalitāte. Neskatoties uz to nelielo izmēru, Pārslēdzēji un ieslēdzēji automašīnā ir būtiski komponenti, kas regulāri jāpārbauda un, ja nepieciešams, jāmaina.
Ieteicams lietot speciālas smērvielas, kas paredzētas tieši automobiļu slēdžiem un pārslēgiem. Īpaši svarīgi tas ir rotējošiem elementiem vai svirām. Šādas smērvielas būtiski pagarina šo detaļu kalpošanas laiku un nodrošina to vienmērīgu darbību. Plastmasas smēres, kuras paredzētas pārslēgiem, visbiežāk tiek izmantotas virzienrādītāju kontaktos, un to darbības temperatūras diapazons ir no -20 līdz 100 °C.
Izvēlies sev piemērotus pārslēdzējus un ieslēdzējus automašīnai
Kā redzi, mūsu piedāvājums ir ļoti plašs un veidots tā, lai atbilstu dažādu klientu vajadzībām. Apzināmies, ka ne visas automašīnas ir vienādas. Konstrukcijas atšķirību dēļ ir nepieciešami tieši tādi pārslēgi un slēdži, kādus paredzējis ražotājs.
Pateicoties sadarbībai ar uzņēmumiem no visas pasaules, nodrošinām, ka katrs automašīnas slēdzis, ko šeit atradīsi, ir pārbaudīts un kvalitatīvs. Mūsu mērķis – palīdzēt Tev remontdarbos. Ja Tev ir jautājumi vai šaubas par pareizā produkta izvēli, sazinies ar mūsu speciālistiem. Pateicoties ilggadējai pieredzei un zināšanām auto jomā, mēs spēsim palīdzēt izvēlēties piemērotākos slēdžus un pārslēgus Tavam transportlīdzeklim.
FAQ
Kā pārbaudīt pārslēdzēju automašīnā?
Lai pārbaudītu pārslēgu, nepieciešami daži instrumenti. Galvenokārt – digitālais voltmetrs ar mērījumu diapazonu no 20 V uz augšu, kā arī universāls multimetra mērinstruments, kas ļauj noteikt spriegumu, strāvu un pretestību. Dažu pārslēgu pārbaudei būs nepieciešams arī interfeiss un piemērota diagnostikas programma. Tie ļauj nolasīt informāciju par elektrisko sistēmu stāvokli. Pārbaudot virzienrādītāja pārslēgu, jāpārbauda arī drošinātāji un spuldzes.
Kā izvēlēties pārslēdzēju automašīnai?
Pārslēga izvēle atkarīga no vairākiem faktoriem, piemēram: pielietojuma, darba sprieguma un strāvas. Piemēram, izvēloties virzienrādītāja pārslēgu, jāņem vērā transportlīdzekļa tips un spuldžu jauda. Jāpārbauda arī pieslēguma pin skaits, montāžas veids un saderība ar automašīnas elektrisko sistēmu. Šo informāciju iespējams atrast automobiļa tehniskajā dokumentācijā vai ierīču lietošanas instrukcijās, kam pārslēgs tiks pievienots.
Kam paredzēti automobiļu pārslēdzēji un ieslēdzēji?
Atkarībā no veida tie var vadīt dažādas ierīces. Sviru modeļi, piemēram, virzienrādītāju pārslēgs, pilda vairākas funkcijas – tie atbild par vējstikla tīrītāju iedarbināšanu un vadību. Rotējošie slēdži ar 3 vai 4 pozīcijām atbild par apgaismojuma ieslēgšanu/izslēgšanu, braukšanas režīma maiņu vai kruīza kontroles vadību.