Gaisa filtrs
A~6113000~8

Gaisa filtri
Lai dzinējs darbotos pareizi, svarīgi ir izpildīt vairākus nosacījumus. Tā apkārtnē jābūt piemērotai temperatūrai, degvielai jābūt pēc iespējas tīrākai, un atsevišķām daļām jābūt pienācīgi ieeļļotām. Turklāt dzinējā jānonāk attīrītam gaisam. Šajā kategorijā atradīsi gaisa filtrus, kas par to rūpējas.
Gaisa filtrs – kāda ir tā funkcija
Gaisa filtri parādījās automašīnās gandrīz jau motorizācijas pirmssakumos. Pirmais radās 1916. gadā. Protams, kopš tā laika daudz kas ir mainījies, un tagad gan filtri, gan automašīnas izskatās pavisam citādi.
Šāda filtra uzdevums ir attīrīt gaisu, kas nonāk dzinējā. Tas ir svarīgi dzinēja darbības drošībai un funkcionalitātei. Ja gaiss nebūtu attīrīts, dzinējā nonāktu daudzi piesārņotāji. Tie var izraisīt tādu elementu bojājumus kā virzuļi vai cilindri.
Gaisa filtrs ir paredzēts, lai aizturētu visus putekļus, kas sastāv no putekļiem, smiltīm un piesārņojumiem, kas atrodas citu automašīnu izplūdes gāzēs. Uz katriem nobrauktajiem 1000 kilometriem automašīna iesūc līdz pat 20 gramiem putekļu. Par laimi, mūsdienu filtri, proti, tie, kas ir mūsu piedāvājumā, aiztur gandrīz visus iesūktos piesārņotājus.
Gaisa filtrs – kad to nomainīt?
Filtrs nolietojas, uztverot piesārņotājus. Jo vairāk putekļu tas aiztur, jo vairāk tas aizsērē. Tāpēc ir tik svarīgi to mainīt. Tas, kāds gaiss nonāk dzinējā, ir ārkārtīgi svarīgi tā darbībai. Tas pagarina dzinēja kalpošanas laiku. Filtra nomaiņas izmaksas ir arī nesalīdzināmi mazākas nekā cena, ko būs jāmaksā par dzinēja remontu.
Informāciju par to, cik bieži mainīt gaisa filtrus, atradīsi automašīnas instrukcijā. Parasti ražotāji norāda nobraukumu 15-20 tūkstošu kilometru. Tādas pazīmes kā automašīnas jaudas samazināšanās vai lielāks degvielas patēriņš var liecināt par aizsērējušu gaisa filtru. Tas nozīmē, ka uz tā ir daudz piesārņotāju un filtrs ir aizsprostots. Tas savukārt nozīmē, ka dzinējā nonāk pārāk maz gaisa, un tas nevar efektīvi darboties.
Gaisa filtru veidi
Bieži vien, domājot par gaisa filtriem, autovadītājiem prātā nāk divu veidu filtri.
-
Sausais filtrs. Gaiss iziet caur filtrēšanas materiālu, kas var būt izgatavots no kokvilnas, poliestera vai celulozes. Tie ir audumi, kam ir atbilstoša caurlaidība un izturība pret mitruma iedarbību.
-
Mitrais filtrs. Šeit filtrēšanu veic arī īpaša eļļa.
Pašlaik automašīnās standarta veidā tiek izmantoti sausie filtri. Mitrie filtri tika izmantoti pagātnē. Jāatzīmē, ka mitrie filtri ir sastopami sporta automašīnās un sportiskās automašīnās. Tie arī tiek izmantoti kā tūninga elements, palielinot dzinēja jaudu.
Koniskais gaisa filtrs – kas tas ir?
Tas ir filtra konstrukcijas veids, kas nodrošina lielāku gaisa pieplūdi nekā standarta konstrukcijas filtrs. Šis veids ir īpaši piemērots automašīnām, kurās ir svarīgi augsti veiktspējas rādītāji. Tie ir atkarīgi ne tikai no dzinēja konstrukcijas, bet arī no tā, cik daudz gaisa nonāk tajā. Tāpēc šāda veida filtri bieži tiek izmantoti sporta automašīnās.
Šāda veida filtram jānodrošina auksts gaiss, tāpēc ne vienmēr ir iespējams nomainīt parasto filtru pret konisko bez papildu modifikācijām. Turklāt, ja bieži pārvietojies pa lauku ceļiem, būvniecības vietām vai citām vietām ar augstu putekļu līmeni, nav ieteicams izmantot šāda veida filtru.
Automobiļu gaisa filtrs – plaša izvēle
Mūsu gaisa filtru piedāvājums ir izveidots tā, lai katrs autovadītājs vai mehāniķis atrastu kaut ko sev piemērotu. Tie ir filtri, kas paredzēti populārām vieglajām automašīnām un citiem transportlīdzekļiem. Piedāvājums ietver vairākus tūkstošus produktu. Tik plaša izvēle ļauj tev izvēlēties starp dažādiem filtriem, izvēloties to, kas vislabāk atbilst taviem parametriem.
FAQ jeb biežāk uzdotie jautājumi
Kas ir gaisa filtri?
Gaisa filtri ir ļoti svarīgas dzinēja ieplūdes sistēmas daļas. Tie sastāv no izturīga korpusa, un iekšpusē ir īpašs ieliktnis. Tas var būt izgatavots no dažādiem materiāliem. Ir papīra, kokvilnas un poliestera filtri. Tie regulāri jānomaina, vislabāk ik pēc 20 tūkstošiem kilometru, bet ne retāk kā reizi gadā. Parasti to dara pārbaudes vai automašīnas apkopes laikā. Vislabāk pārbaudīt filtru nomaiņas biežumu servisa grāmatā.
Kāds ir gaisa filtru darbības princips?
Filtri veic ļoti svarīgu funkciju gaisa pievadīšanas sistēmā dzinējam. To uzdevums ir aizturēt piesārņotājus, kas var izraisīt dzinēja bojājumus. Starp tiem ir eļļas, kvēpi, putekļi un smilšu daļiņas. Gaisa filtrs neļauj piesārņotājiem iekļūt augšējā ieplūdes slānī. Ja automašīna tiek intensīvi izmantota apvidū, ieteicams gaisa filtrus mainīt biežāk nekā reizi gadā. Aizsērējis ieliktnis var izraisīt problēmas ar dinamisku braukšanu, lielāku degvielas patēriņu un pat nepatīkamas smakas un dzinēja darbības traucējumus.
Kur atrodas gaisa filtri automašīnā?
Gaisa filtrs atrodas dzinēja nodalījumā zem motora pārsega. Tas ir viegli redzams, jo ir novietots kastē, tāpēc to ir viegli atrast. Dažos modeļos tas var atrasties aiz dzinēja pārsega, bet joprojām ir viegli pieejams. Kaste ir nostiprināta ar skrūvēm vai atsperu aizdares āķiem. Lai nomainītu visu korpusu, tie jānoņem.